fbpx

Podaruj pracę – wolontariat

DSC_0308 - KopiaDobro ofiarowane innym wraca do nas – możesz się o tym przekonać zostając wolontariuszem w Fundacji Pegasus.

Kochasz konie? Uwielbiasz zwierzęta? Szukasz celu w życiu?
Brakuje Ci sielskiego klimatu wsi i towarzystwa roześmianych ludzi?
Po prostu chcesz zrobić “COŚ”? Masz w sobie energię do działania i chcesz ją dobrze spożytkować?
Zostań wolontariuszem w Fundacji Pegasus!

Potrzebujemy wolontariuszy do pomocy przy pracy fizycznej, niezbędnej do utrzymania ośrodków. Jednak, nie brakuje możliwości wsparcia naszych działań bez bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami, w miejscu Twojego zamieszkania.

Wolontariat w ośrodkach

Uratowane konie przyjeżdżają do naszych stajni gdzie, otoczone troskliwą i fachową opieką, dochodzą do zdrowia – uczą się ufać człowiekowi. Prowadzimy dwa ośrodki opieki nad zwierzętami.

W większym – dzierżawionym w Musułach (30 km od Warszawy, gmina Żabia Wola) – schronienie znalazły konie, kuce, osiołki oraz kilka psów i kotów. Zwierzęta mają do dyspozycji 20ha pastwisk, stajnie i wiaty.

Na Mazurach (Wietrzychówek) znajduje się drugi dom naszych podopiecznych, Fundator Pegasusa użyczył ocalonym zwierzętom 27ha pastwisk i dwie stajnie.

Niezależnie od pogody: czy jest gorący, letni dzień czy mroźna i nieprzyjazna zima- konie muszą być nakarmione, napojone, boksy i pastwiska posprzątane a leki podane. Pod opieką Pegasusa przebywa prawie setka zwierząt, zawsze brakuje rąk do pracy, dlatego tak ważna jest pomoc wolontariuszy! Możesz pomóc w codzienny obrządku stajni, czyścić konie, sprzątać pastwiska, zajmować się zwierzętami starszymi i schorowanymi, które wymagają dodatkowej opieki.

Jeżeli nie masz doświadczenia w zajmowaniu się końmi, poświęcimy Ci tyle czasu ile będzie potrzebne, abyś zdobył doświadczenie i mógł w przyszłości uczyć innych, młodych wolontariuszy. Nauczymy Cię prowadzenia koni, czyszczenia, lonżowania, karmienia i podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych.

Wolontariat niestacjonarny

Fundacja Pegasus poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą prowadzić nasze kampanie i będą nas wspierali w trakcie eventów. Możesz zorganizować wycieczkę szkolną do naszego ośrodka, przeprowadzić w klasie lekcję edukacyjną na temat ochrony zwierząt (prześlemy Ci niezbędne materiały), zorganizować zbiórkę finansową i rzeczową. Jesteśmy otwarci na wszystkie pomysły wspierające zwierzęta.

Możesz działać na naszą rzecz np. w trakcie praktyk szkolnych i studenckich.

Poszukujemy osób posiadających specjalistyczne umiejętności:

*Grafików

*Programistów/administratorów stron www

*Fundreiserów

*Osób zajmujących się social media

*Animatorów

*Pedagogów

*Techników weterynarii

*Zoopsychologów

Wolontariat pracowniczy

Więcej informacji wkrótce.

Promocja

Jeśli chciałbyś wesprzeć ratowanie koni, możesz pomóc niezależnie od miejsca zamieszkania i sytuacji finansowej. Wszystkie materiały promocyjne znajdziesz w zakładce DO POBRANIA (klik)

Baner

Jeśli prowadzisz swojego bloga, masz swoją stronę internetową możesz zamieścić tam nasz baner, przekierowujący zainteresowanych na naszą www. Możesz także zachęcić znajomych do umieszczenia naszego baneru na swoich blogach i stronach.

Materiały promocyjne

Przekazujemy w Twoje ręce zestaw narzędzi, którymi umożliwi Ci promowanie Fundację Pegasus. Potrzebujemy Twojej pomocy. Tylko dzięki Tobie, możemy dotrzeć z informacją o naszych działania wszędzie tam, gdzie bardzo byśmy chcieli, aby o Pegasusie usłyszano, a dokąd sami nigdy nie trafimy.
Możesz pobrać z naszej strony specjalnie przygotowane materiały. Wydrukować i dystrybuować. Jeśli nie masz możliwości wydruku wystarczy, że napiszesz do nas maila w którym podasz adres do wysyłki ulotek i ilość jaką możesz rozprowadzić.

Ten rodzaj pomocy jest szczególnie istoty w przypadku kampanii 1%. Dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców zwiększa dochód z rozliczeń PIT. Tu zaczyna się Twoja rola – możesz wrzucić ulotki do skrzynek pocztowych, rozdać w swojej szkole czy pracy, położyć u lekarza weterynarii, stajni i wszędzie gdzie spotkasz miłośników zwierząt.

Krótki FAQ wolontariatu

*Jak zostać wolontariuszem?

Jeśli chcesz zostać naszym wolontariuszem zapoznaj się z obowiązującymi u nas zasadami i prześlij nam Kwestionariusz Osobowy na adres: pegasus@pegasus.org.pl

Pobierz Kwestionariusz Osobowy

*Ograniczenie wieku

Z uwagi na potencjalne niebezpieczeństwo podczas codziennych zadań, dzieci poniżej 13 roku życia nie mogą się zgłaszać do zadań związanych z pomocą w stajni. Dzieci i młodzież w wieku 13-15 muszą być w towarzystwie osoby dorosłej. Niepełnoletnia młodzież powyżej 15 roku życia możesz pracować pod opieką pełnoletnich wolontariuszy.

*Umowa

Z wolontariuszem zawierana jest umowa cywilno-prawna, zwana Porozumieniem. W Porozumieniu będzie określony zakres, sposób, miejsce i czas wykonywania świadczeń wolontarystycznych. Umowa sprawia, że w trakcie wykonywania pracy na rzecz Fundacji Pegasus jesteś ubezpieczony.

*Kontakt

Koordynator wolontariatu:
Renata Madej
tel. 600 966 180
e-mail: adopcja@pegasus.org.pl

Fotorelacja: wolontariat
Categories :

Languages »